08 July 2012

[Ретардација на денот] Семе Синапово

 
Знам дека реков дека ќе одам на летен одмор, ама не издржа срце јуначко. Замислете дека сум Бетмен кој се враќа во Готам да го сузбие (сузбие?!) криминалот, со тоа што не сум Бетмен, Готам е Македонија и криминалот е апсолутната ретардација на Семето Синапово!

"Сејте семе на љубов,радост,среќа,мир. Што сеете денес,тоа ќе жнеете утре"

Претпоставувам ова не се однесува на полјоделски производи, бидејќи ако денес за утре имаме жетва нема да постои глад во светот и сите ќе се фокусираме на сеење на семето на љубовта, радоста, среќата и мирот ако ме сфаќате што сакам да кажам (намиг). Да одиме со ред:

Очигледно авторот никогаш не бил во Чаир навечер.
Пробајте ова да го кажете на касиерката следниот пат кога ќе купувате во Кам

Освен ако не се откажеш од твојата партиска книшка. Тогаш си навистина победник!
Наместо да судам, научив никогаш во животот да не користам ваква графика за пренесување порака
Бидејќи секој втор Македонец користи чајник а ла Алиса во Земјата на Чудата
Секоја добра дијагноза за шизофренија започнува со добар разговор со куче
Семе Синапово не презема никаква одговорност ако скокнете од карпа
И рече старицата на Снежана и и' подаде сочно црвено јаболко
Најдобриот вовед во лезбејско порно што сум го видел!
Освен ако не заебеш работа со тоа заповедите, однак вечно ќе гориш во пеколот. Добра ноќ
А паметниот и едното и другото
Исто така подгответе се да живеете во шатор и да ги храните децата со звуците на гитатарата, бидејќи со пола плата...
...и сетете се дека едвај чекате учителот да излезе од собата за да препишувате на раат.
Затоа кркни LSD пред да си легнеш
Некој некаде има и секс. Ти си сам/а на топлово. Благодарам животе!
..на кои им текнало да стават watermark на своите слики


Дали сега сфаќате колку сте мизерни?
Затоа KILL ALL HUMANS!!!
Си се земала со богаташ, пошто те напумпал?
Ќе беше чудно да ја немаше сликава на Семе Синапово
Исто така не ја кршете оградата на мостот кај Холидеј Ин бидејќи не е изградена од молитвите на народот
Епа како тогаш може ти толку да сакаш, а јас сепак да те мразам?
Зашто некој би си го крстил алармот Господ?
Геј тест: Пробај да ја прочиташ мислава
Кој хипстер еј, ни 100г. кафе да не донесе
Затоа скратете си ги маките уште денес, бидете бесчувствителни копилиња

Честитки, само што оглупавевте.
Колку и да звучат добронамерно луѓето кои ги споделуваат сликите на Семе Синапово и веруваат во неверојатните глупости напишани врз патетични графики и најлошиот избор на фонтови во поновата историја, сепак тие се најлошиот непријател на нивните деца кои толку ги сакаат и за кои толку се жртвуваат.
Тие се тие луѓе кои се самоправедни, кои судат за останатите смртници качени на нивниот коњ од високи морални вредности, гледаат црно-бело на настаните и ги учат своите деца празни демагогии кои немаат никаква реална примена.
Лесно е да изградиш свет каде што молитвите помагаат, позитивните размислувања ги решаваат проблемите, свет во кој сите што се обиделе успеваат, но таквиот свет ќе постои само во твојата глава.
Вистинскиот свет е немилосрден, уште пред да се родиш си ограничен со гените што си ги наследил, социо-економските услови во кои ќе растеш и случајните настани на кои не можеш да влијаеш. Ваквите срања во реалноста едноставно немаат логика. Тоа што има логика е:

Пиво и Цицки!
особено ако ти се случат наскоро!
А да, ако сакате да бидете среќни исто така можете да пробате:


 
© 2012. Design by Main-Blogger - Blogger Template and Blogging Stuff